ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ...

Ο Δήμος Αχαρνών βραβεύει Αθλητές και Αθλήτριες της πόλης

Ο Δήμαρχος Αχαρνών με την Ολυμπιονίκη Βούλα Παπαχρήστου
στην εκδήλωση "Αθλητικά Αριστεία Δήμου Αχαρνών 2016"
Ο Δήμος Αχαρνών τίμησε τους Αθλητικούς Συλλόγους, τους Αθλητές και τις Αθλήτριες, για τις επιτυχίες και διακρίσεις τους κατά την αγωνιστική περίοδο 2014 - 2015 στην Ελλάδα και το εξωτερικό σε μια εορταστική τελετή που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016 στην αίθουσα εκδηλώσεων στο Δημαρχείο Αχαρνών.
Τιμώμενο πρόσωπο στην τελετή ήταν η Ολυμπιονίκης στο άλμα εις μήκος Βούλα Παπαχρήστου, η οποία έχει ξεκινήσει τη μεγάλη της αθλητική καριέρα από τον Δήμο Αχαρνών και βραβεύτηκε από τον Δήμαρχο Αχαρνών κ. Γιάννη Κασσαβό για τις επιδόσεις και τις διακρίσεις της σε Ελληνικό και Παγκόσμιο επίπεδο.
Ο Δήμαρχος Αχαρνών κ. Γιάννης Κασσαβός ανέφερε στον σύντομο χαιρετισμό ότι "ο Δήμος Αχαρνών τιμά τα παιδιά που μας κάνουν υπερήφανους μέσα από τις προσπάθειες τους και τις διακρίσεις τους, αποτελούν το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα για το μέλλον της πόλης μας και προάγουν αξίες όπως η ευγενής άμιλλα και το ευ αγωνίζεσθε". Συνεχάρη επίσης τις οικογένειές και τους προπονητές των Αθλητών που υποστηρίζουν τις προσπάθειες τους και τους ευχήθηκε να έχουν πάνω απ' όλα υγεία για να μπορούν να κατακτήσουν τους στόχους που έχουν θέσει"

Στην εκδήλωση "Αθλητικά Αριστεία 2016" παραβρέθηκαν και βράβευσαν αθλητές και αθλήτριες, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νέας Γενιάς κ Στάθης Τοπαλίδης, ο Αντιδήμαρχος Τοπικής Ανάπτυξης και Εξυπηρέτησης του Πολίτη κ. Αντώνης Παλιούρας, η πρόεδρος η Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κα Γεωργία Ευθυμιάδου, η πρόεδρος της ΔΗΚΕΑ κα Μαρία Ναυροζίδου, ο δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών κ. Αναστάσιος Κατάρας, η πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας Θρακομακεδόνων κα Χρύσα Δουρίδα, ο τοπικός σύμβουλος κ. Γιάννης Λαγκώνης και οι Στρατιωτικοί Χιλέλης Σαράντης και Καρατάσιος Σαράντης.





























Οι Αθλητές και Αθλήτριες που βραβεύτηκαν είναι οι εξής:


ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΜΑΚΡΗΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ Α.Με.Α "ΤΥΡΤΑΙΟΣ"
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΜΕΑ S14)
1Η ΘΕΣΗ 50μ. ΥΠΤΙΟ
1Η ΘΕΣΗ 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1Η ΘΕΣΗ 4Χ100 ΜΙΚΤΗ
ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014 – 2015

ΣΙΦΝΑΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΤΜΗΜΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ)
3ος νικητής και μετάλλιο στο 1m Αγόρια Ε’ κατηγορίας

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΣΑΛΟΥΧΟΣ (ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ)
ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤΑ 50 & 100 μ. ΠΡΟΣΘΙΟ

ΛΑΖΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ)
ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΗΣ ΣΤΑ 50 – 100 & 200 μ. ΠΡΟΣΘΙΟ


ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Α.Σ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΜΑΧΗΤΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ


ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 2014 - 2015

Διάκριση 2014 - 2015 - (Συλλογικό επίπεδο ) Σωματείο Α.Ο Αχαρναϊκός .
ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΕΩΝ  -  2η θέση

2.Διάκριση 2014 - 2015 ( Συλλογικό επίπεδο ): Σωματείο Α.Ο.Αχαρναικός
ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ – 2Η ΘΈΣΗ.

3. Διάκριση 2014 - 2015 : ( Συλλογικό επίπεδο ): Σωματείο Α.Ο Αχαρναικός .
ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – 2Η θέση

4.Διάκριση 2014 - 2015 - ( Συλλογικό επίπεδο ): ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ
Ανδρική ομάδα - Άνοδος στην Α΄ Κατηγορία

5.Διάκριση 2014 - 2015 - ( Συλλογικό επίπεδο ): ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΝΙΔΙΟΥ
Ανδρική ομάδα - Άνοδος στην Β΄ Κατηγορία / ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ "ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ"

Η ομάδα του Συλλόγου  « Dream Team » αναδείχθηκε “ Grand Team of the Year 2015 ”.
1.Αράπου Χρυσαυγή
2.Αργυρού Ηρώ
3.Γιαννακοπούλου Δανάη
4.Γώγου Ειρήνη
5.Καμπαρίζα Μαρία
6.Καννέλλου Νικολίνα
7.Καραγιάννη Γαβριέλα
8.Καραγιάννη Όλγα
9.Καραευαγγέλου Ελένη
10.Κατωπόδη Δανάη
11.Μαραγκού Ιωάννα
12.Μέμου Νικολέτα
13.Μηνιώτη Μελίνα
14.Ντάκα Μελίνα
15.Ξενοπούλου Μαριλένα
16.Πλέσσα Νάσια
17.Ραχανιώτη Χριστίνα
18.Τζαβέλλα Χρυσάνθη
19.Τσάβη Σταυρούλα
20.Τσούλφα Μελίνα
21.Χούμου Αντιγόνη

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΕΣ : Ολυμπία Δραγούνη και Γαβριέλα Καραγιάννη


ΤΑΕ ΚWΟ ΝΤΟ

ΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ

1.Φωτεινή Μπίρμπα 2η θέση – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών 2015 & 1η θέση – Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συλλόγων 2015

2. Ελένη Χριστοδουλάκη 2η θέση – Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2013 Κύπρου & 1η θέση – Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2014 Αθήνα

3. Κωνσταντίνα Θωμοπούλου 2η θέση – Πανελλήνιο Κύπελλο 2015

4. Βασίλης Αβραμίκας 1η θέση – Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας 2015

5. Ανδρέας Τσέλιος  2η θέση – Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας 2015

6. Δήμητρα Τσέλιου 2η θέση – Κύπελλο Νοτίου Ελλάδας 2015

7. Ευάγγελος Σπάθης 1η θέση – Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2015

8. Νικόλαος Λουκάς 3η θέση – Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα 2015

9. Ραφαήλ Αμπούντ 3η θέση – Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας 2015

10. Γιώργος Σπίνου 3η θέση -  Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας 2015


Α.Σ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 2015 :
1.Κούτρας Δημήτριος 2ος Ανδρών -80 kg
2.Καββαδία Σταυρούλα 3η Νεανίδων -63 kg
3.Μιχελάκης Άγγελος 3ος Παίδων +65 kg


ΑΣ  ΙΑΧΗ

1.Παπαδάκης Σωτήρης, Κύπελλο, -53, 3η θέση

2.Ντάντης Νικόλαος G1, -61, 3η θέση

3.Στεργίου Μαριαλένα Κύπελλο, -59,3η θέση

4.Νταντή Βασιλική Κύπελλο, -59, 3η θέση


Π.Α.Σ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΧΑΡΝΩΝ

Καρακασίδης Νικόλαος 3η θέση, Κατηγορία -73 kg, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων

Κωνσταντινίδου Αναστασία 1η θέση, Κατηγορία +68 kg, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΙΚ – ΜΠΟΞΙΝΓΚ 2015

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2015


ΑΟ ΚΒΟΝ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Σαββίδης Παναγιώτης 3η θέση Kick Light -52 kg Παίδων

2.Καλαιτσίδης Βαλέριος 2η θέση Kick Light -63 kg Παίδων

3.Γρηγοριάδης Κων/νος 1η θέση Kick Light -37 kg Παμπαίδων

4.Παπαδόπουλος Δημήτριος 1η θέση Kick Light -47 kg Παμπαίδων

5.Ορφανίδης Παναγιώτης 3η θέση K1 Rules -60 kg Εφήβων

6.Κυριακίδης Κων/νος 1η θέση K1 Rules -71 kg Εφήβων

7.Φουλίδης Γεώργιος 2η θέση K1 Rules -71 kg Νέων Ανδρών


ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ
1.Νίκου Βασιλική Μαρία 1η θέση Low Kick -48 kg Γυναικών, 3η θέση K1 Rules -52 kg Γυναικών, 3η θέση Full Contact -56 kg Γυναικών

2.Σαμπατή Μαρία Νεφέλη 1η θέση Low Kick -52 kg Γυναικών, 2η θέση K1 Rules -52 kg Γυναικών

3.Ασμανίδης Χρήστος 3η θέση Kick Light -84 kg Ανδρών

4.Αθανασόπουλος Γεώργιος 3η θέση Kick Light -69 kg Ανδρών, 2η Light Contact -69 kg Ανδρών

5.Βόγλης Γεώργιος 3η θέση Kick Light -69 kg Ανδρών, 1η θέση Light Contact -69kg Ανδρών

6.Ζευγόλη Βαλέρια 2η θέση Light Contact -60 kg Γυναικών

7.Φράγκου Μαρία 3η θέση Light Contact -60 kg Γυναικών

8.Κοσμαδάκη Αμαλία 1η θέση Light Contact -65 kg Νεανίδων, 2η θέση Kick Light -65 kg Νεανίδων

9.Μενιουράκος Ηλίας  2η θέση Light Contact -57 kg Παίδων, 2η θέση Kick Light -57 kg Παίδων




Α.Σ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

1.Μαρτζακλή Δανάη, 1η θέση Kick Light -42 kg Κορασίδων / Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2015

2.Μαυρογιάννης Χρήστος, 1η θέση Kick Light -57 kg Εφήβων / Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  2015 και 2η 2014

3.Δαμάσκος Κων/νος, 2η θέση Kick Light -42 kg Παίδων / Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2014 - 2015

4. Μάγγος Αγγελής 1η θέση / International Fight Club Open 2015

5. Μαρτζακλής Θεόδωρος  3η θέση / Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2014

6. Παπαδόπουλος Αλέκος 1η θέση / International Fight Club Open 2015

7. Τακτικός Νικόλαος 1η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Grappling της Ε.Ο.Π.Υ.Μ.Υ

8. Τσιλίδης Γιώργος 1η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΜΑ 2009 – 2015

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

1.Κεχαγιάς Δημήτριος 1η θέση Low Kick -67 kg Ανδρών




ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ :

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ « ΠΑΡΝΗΣ »

2015
1.Γότσης Βασίλειος 3ος Κυπελλούχος ΣΚ.Ο.Ε στο αγώνισμα Σκητ Α΄, Κατηγορίας Ανδρών &  2ος Κυπελλούχος ΣΚ.Ο.Ε στο αγώνισμα Σκητ, Κατηγορίας Εφήβων.

2.Στασινόπουλος Ανδρέας 3ος Κυπελλούχος ΣΚ.Ο.Ε στο αγώνισμα Τραπ Γ΄ Κατηγορίας Ανδρών Β΄ ζώνης .


ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Τσανικίδης Αλέξανδρος  του Αλεξίου 1η Νίκη ( Χρυσό μετάλλιο ), στο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας Ανδρών, Κύπρος 2014, Κατηγορία 64 kg. & 2η Νίκη ( Αργυρό Μετάλλιο ) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Elite Ανδρών, έτους 2015,Κατηγορία 69 kg.

2.Παντελίδης Δημήτριος του Γεωργίου 1η Νίκη ( Χρυσό Μετάλλιο ) στους Πανελλήνιου Αγώνες Παμπαίδων 2014, Κατηγορία 57 kg.


ΠΑΛΗ - ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ  2015

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Κουβαρά Μελίνα Ευθυμία 1η Προκριματικό Πανελληνίου Κορασίδων Κατηγορία 70 κιλών – Θεσσαλονίκη, 14/2/2015 & 1η Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων
Κατηγορία 70 κιλών – Δημοτικό Γυμναστήριο Ν.Μάκρης, 21/3/2015 & 3η Μεσογειακό Πρωτάθλημα Κορασίδων  Κατηγορία 70 κιλών – Ισπανία, 17/4/2015

4.Λαζαρίδης Παναγιώτης 2ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 58 κιλών – Δημοτικό Γυμναστήριο Ν.Μάκρης, 21/3/2015

5.Παπαδόπουλος Αλέξανδρος 1ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 85 κιλών – Δημοτικό Γυμναστήριο Ν. Μάκρης, 21/3/2015

6.Παπαδόπουλος Αλέξιος 3ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β΄ ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 85 κιλών – ΔΑΚ Κατερίνης, 9/5/2015

7.Παπαδόπουλος Κυριάκος  3ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 74 κιλών – ΔΑΚ Κοζάνης, 4/4/2015


ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Θειφανάκης Κωνσταντίνος 3ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 76 κιλών – Δημοτικό Γυμναστήριο Ν. Μάκρης, 21/3/2015

2.Χάψας Κωνσταντίνος 2ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β΄ ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 38 κιλών – ΔΑΚ Κατερίνης, 9/5/2015


ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ

2.Τιρεκίδης Χρήστος 3ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β΄ ελευθέρας πάλης
Κατηγορία 53 κιλών – ΔΑΚ Κατερίνης , 9/5/2015


Α.Σ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 2015

Λοϊζίδης Σταύρος  2ος ,Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2015

Λοϊζίδης Γιώργος  2ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2015

Λοϊζίδη Ιωάννης 1η θέση Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα Παμπαίδων 2015


ΣΕΓΑΣ

ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ

Θεοχάρη Βασιλεία  3η θέση , Άλμα σε ύψος , 1,54 μ , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚΑ΄
12/7/2015 Ναύπλιο



ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ 2014 – 2015

Αθλητικό Σωματείο Θρακομακεδόνων Αναγέννηση

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΑΛΑΣ

Ανδρική Ομάδα – Άνοδος Α΄ Εθνική & Κατηγορία Pro Junior – 1η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην κατηγορία τους.


ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ SPORTS CLUB
Κατηγορία Pro Junior – 3η θέση Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης

Προπονητής Γιάννης Χήνος
ΟΜΑΔΑ :
1.Αντώνης Παπαδημητρίου
2.Άγγελος Δημέλης
3.Γιώργος Ματετζόγλου
4.Έκτορας Χήνος
5.Άγγελος Σταυρόπουλος
6.Παναγιώτης Αγγελίνας
7.Μίλτος Παππάς
8.Σπύρος Ρεκουντίνης
9.Πέγκυ Παπαθανασίου
10.Φανή Ζαμπίδου
11.Γιώργος Μήλας
12.Μιχαήλ Καραγιαννόπουλος


ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΦΛΟΓΑ ΑΧΑΡΝΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1.Αθανασίου Αναστασία 2Η Θέση στο Άλμα & ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Δ / ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 6/6/201, ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ : 1η στο Σύνθετο Ατομικό

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 9/12/2015

2.Νικολαίδη Νάντια, 1η θέση στο Σύνθετο Ατομικό

3.Μποζινάκη Χριστιάνα, 2η θέση στο Σύνθετο Ατομικό

4.Φονικάκου Σοφία, 3η θέση στο Σύνθετο Ατομικό

2ο ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ « ΑΙΑΣ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ »

5.Νικολαίδη Νάντια, 2η θέση στην δοκό

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Δ / ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 6/6/2015

6.Ντούρος Γιάννης 3η θέση στο Ομαδικό

7.Βλάχος Στέφανος, 3η θέση στο Ομαδικό & 3η θέση Σύνθετο Ατομικό & σε όλα τα όργανα: Έδαφος, πλάγιος ίππος, κρίκοι, άλμα, δίζυγο, μονόζυγο.

8.Μαντασάς Βασίλης 3η θέση στο Ομαδικό

9.Πασλής Γιώργος 3η θέση στο Ομαδικό

10.Πολυχρονίδης Ανέστης  3η θέση στο Ομαδικό


ΣΚΑΚΙ

ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1Η Θέση Ομαδικό Πρωτάθλημα Α΄ Τοπικής Κατηγορίας Αττικής 2015 & άνοδος στην Γ΄ Εθνική Κατηγορία Αττικής

ΑΘΛΗΤΕΣ :
1. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΝΤΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΝΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5. ΠΑΓΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6. ΓΚΕΡΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
7. ΠΑΓΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
8. ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
9. ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
10. ΓΟΡΙΔΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
11.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ
12. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
13. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
14. ΝΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ


2.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2015 ΚΑΤΩ ΤΩΝ 8 ΕΤΩΝ

ΑΘΛΗΤΕΣ :
1. ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2. ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
4. ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

&
3η θέση ( χάλκινο μετάλλιο ) στη Β Δημοτικού στο 27ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα μαθητών – Μαθητριών 2015, Ερέτρια 5-6/4/2015


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΟΡΕΙΒΑΣΙΑΣ – ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗΣ

ΕΟΣ  ΑΧΑΡΝΩΝ

ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟ ΣΚΙ 2015

1.Καμπουρόπουλος Αλέξανδρος
1η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Ομάδων, 8/3/2015, Κρήτη
2η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Ταχύτητας , 10-11/1/2015, Βασιλίτσα
2η θέση 21ο Κύπελλο « Αθ, Λευκαδίτη », Ατομικός αγώνας, 10-11/1/2015, Βασιλίτσα
3η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, 21/2/2015, Όλυμπος

2.Καλογερόπουλος Γρηγόρης
2η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , 21/2/2015,Όλυμπος


3.Κωστόπουλος Νίκος
1η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , Αγώνας Ομάδων, 8/3/2015, Κρήτη\

4.Μπατάς Γιώργος
2η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Αγώνας Ομάδων,8/3/2015, Κρήτη

5.Κότσινα Όλγα
3η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Αγώνας Ταχύτητας,10-11/1/2015,Βασιλίτσα
3η θέση 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, 21/2/2015, Όλυμπος
αγώνας, 10-11-/1/2015


ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
(ΑΘΛΗΤΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΒΑΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ 2015

1.Λαβδάς Αλέξανδρος
1η θέση 26ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Ταχύτητας, Βόλος ,4-5/4/2015
Κατηγορία Παμπαίδων
1η θέση 26ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Δυσκολίας, Βόλος 4-5/4/2015
Κατηγορία Παμπαίδων
3η θέση 23ο Κύπελλο «Αθ.Λευκαδίτης », Βόλος 28/2/2015, Κατηγορία Παμπαίδων

2.Ιωακειμίδης Ισαάκ
1η θέση 26ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Ταχύτητας, Βόλος 4-5/4/2015
Κατηγόρια Ανδρών
2η θέση 26ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Δυσκολίας, Βόλος 4-5/4/2015
Κατηγορία Ανδρών

3.Θεοδώσης Σταύρος
2η θέση 26ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα – Αγώνας Ταχύτητας, Βόλος ,4-5/4/2015
Κατηγορία Παμπαίδων

4.Ορφανός Γιώργος
2η θέση23ο Κύπελλο « Αθ. Λευκαδίτης », Βόλος 28/2/2015, Κατηγορία Προαγωνιστική



ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ

ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Τελτσίδου Ελισάβετ, 2η Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  κάτω 21 ετών , -63 kg

2.Καλανίδης Μιχαήλ, 1ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών, -66 kg

3.Αρχοντόπουλος Βασίλης, 1ος Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Β, -29 kg

4.Σταμούλη Χριστίνα , 1η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Α,-52 kg

5.Πολνταντσίδου Δέσποινα, 2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Α,-52 kg

6.Μαυρίδης Γιώργος, 2η θέση Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Β, -29 kg

7.Γκόγκουα Θεόδωρος , 3η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α, -38 kg

8.Μπριόλας Βασίλης, 2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α, …

9.Γκόγκουα Βαλεντίνα, 1η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Α, -57 kg

10.Ντζιαρτζίδης Ιωάννης, 2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α, -50 kg

 11.Ντζιαρτζίδης Παναγιώτης, 2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α, -42 kg

12.Κοσμίδης Ιωάννης, 1η θέση  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α, -66 kg

13.Τσιτηρίδης Σάββας, 2η θέση, Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Β, +60 kg

14.Ιορδανίδου Καρίνα, 2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων , -57 kg

15.Ιβανίδης Νικόλαος, 3η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών , -60 kg


Α.Σ.Ο.Α ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

1.Καρασαββίδης Βλαδίμηρος, 1ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Α,-60 kg


ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΙΝΕΖΙΚΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ & ΠΟΔΟΠΤΕΡΙΣΗΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

 1.Πανταζώνας Κων/νος
2η θέση Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Β Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
2η θέση Διασυλλογικό ART OF WUSHU
2η θέση, Διασυλλογικό Ομοσπονδίας , 25/10/2015

2.Αγγελάκου Ευαγγελία
1η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , Γ Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
1η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU
Διασυλλογικό Ομοσπονδίας , 25/10/2015:
1η θέση,  « Γυμνά Χέρια » & 1η θέση, « Κοντάρι »
1η θέση, Παλαμήδιο Διεθνές Πρωτάθλημα, Ναύπλιο, « Κοντάρι »

3.Κοπαλίδης Γεώργιος
1η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Γ Κατηγορία ,« Γυμνά Χέρια »
2η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU, « Γυμνά Χέρια »
2η θέση, Διασυλλογικό Ομοσπονδίας, « Κοντάρι »
Παλαμήδιο Διεθνές Πρωτάθλημα, Ναύπλιο
1η θέση « Κοντάρι » & 2η θέση « Γυμνά Χέρια »

4.Τρίγκας Δημήτρης
3η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα , Β Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
1η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU
1η θέση, Διασυλλογικό Ομοσπονδίας

5.Νιανιακούδη – Κοέν Έρρικα
2η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Γ Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
2η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU
1η θέση, Διασυλλογικό Ομοσπονδίας

6.Παναγιωτόπουλος Σταύρος
1η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Γ Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
1η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU
Διασυλλογικό Ομοσπονδίας1η θέση « Κοντάρι » & 1η θέση « Γυμνά Χέρια »
Παλαμήδιο Διεθνές Πρωτάθλημα, Ναύπλιο : 2η θέση « Κοντάρι » & 2η θέση «Γυμνά Χέρια»

7.Σπανός Νικόλαος
2η θέση, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, Γ Κατηγορία, « Γυμνά Χέρια »
2η θέση, Διασυλλογικό ART OF WUSHU
Διασυλλογικό Ομοσπονδίας2η θέση « Κοντάρι » & 2η θέση « Γυμνά Χέρια »
Παλαμήδιο Διεθνές Πρωτάθλημα, Ναύπλιο : 3η θέση « Κοντάρι » & 3η θέση «Γυμνά Χέρια»


© Copyright 2015. Website by www.kassavos.gr - Published By Γιάννης Κασσαβός